Szafy biurowe – dlaczego warto je posiadać?

Szafy przeznaczone do profesjonalnego użytku

Szafy biurowe – dlaczego warto je posiadać?

15 maja 2019 Ciekawostki 0

Szafy biurowe, a wyposażenie biura – co jest niezbędne?

Wyposażenie każdego biura powinno zawierać kilka niezbędnych elementów. Biurko, wygodne krzesło, dobre oświetlenie… Jednak niezwykle ważnym, często niedocenianym meblem są szafy biurowe. To w nich znajduje się wszystko, co ważne. Dokumenty, ważne akta, często również zapas akcesoriów biurowych takich jak długopisy, zakreślacze, papier, wszelkie taśmy, nożyczki i inne drobiazgi. Czasami również i zapas kawy czy herbaty, umożliwiający przetrwanie kolejnego tygodnia w pracy.

Jakie szafy biurowe wybrać w zależności od naszych potrzeb?

Modeli jest wiele, dlatego przy wyborze mebli do biura należy zastanowić się nad tym jaką właściwie mają spełniać funkcję, co chcemy tam przechowywać i przede wszystkim – jaki jest nasz budżet. Najtańsze szafy biurowe to zwykle po prostu regały z półkami. Dobrze sprawdzają się, jeżeli chcemy przechowywać na nich segregatory – wszystko jest doskonale widoczne i łatwo dostępne, w każdej chwili można wyciągnąć odpowiedni segregator. Niestety to rozwiązanie mimo zalet jakimi są stosunkowo niskie ceny i łatwy dostęp do przykładowo segregatorów, ma również minusy. Jakie? Przedmioty znajdujące się na półkach będą się kurzyć, jeżeli nie będzie żadnego zamknięcia.

Kolejną opcją jaką warto rozważyć są zamykane szafy z przezroczystymi drzwiami. Przez szybę widzimy co znajduje się w środku, więc nie ma problemu ze znalezieniem tego, co akurat jest potrzebne, a szyba stanowi ochronę przed kurzem. Musimy jednak pamiętać, że każde rozwiązanie ma również wady – w tym wypadku drzwi na zawiasach. Nie jest to wygodne, kiedy w biurze pracuje więcej osób, a przestrzeń jest niewielka. Jak rozwiązać ten problem? Można rozważyć drzwi przesuwane, lub żaluzjowe – wyglądają estetycznie, a korzystanie z nich nie zaburza pracy innych osób w biurze.

Zabezpieczenia

Często w szafach biurowych przechowywana jest dokumentacja, która powinna być chroniona przed dostępem osób do niego nieuprawnionych. Dlatego zwyczajne regały zupełnie odpadają. Rozwiązaniem jest szafa wzbogacona o zamek – wtedy dostęp do niej będą miały tylko wybrane osoby posiadające klucz.

Szafy biurowe w domu?

Szafy biurowe znajdują się – jak sama ich nazwa wskazuje – w biurach. Jednak równie funkcjonalnie mogą sprawdzić się w domu. Podczas tworzenia swojej przestrzeni do pracy w domu, często zapominamy o meblu, który pomieści wszystkie ważne elementy naszej pracowni. Kupujemy biurko, krzesło, przygotowujemy komputer i drukarkę. Dopiero z czasem zauważamy, że brakuje miejsca na potrzebne rzeczy. Dlatego szafa – zamykana, czy też otwarta jak regał, jest bardzo istotnym elementem, ułatwiającym codzienną pracę.

Mebel ten może przydać się nie tylko w pomieszczeniu do pracy. Szafy biurowe często posiadają wiele półek, które często można dostosować do własnych potrzeb. Jest to duże ułatwienie przy organizacji rozmaitych przedmiotów. Miejscem w domu, w którym często panuje trudny do opanowania chaos, jest przedpokój – często właśnie przez brak szafy, która pomieściłaby wszelkie ubrania, buty, nakrycia głowy, torby, torebki, łyżki do butów, parasole… Wszystko porozrzucane jest po całym pomieszczeniu. Właśnie dobrze zorganizowana szafa biurowa może znaleźć zastosowanie w przedpokoju i pomóc uporać się z wiecznym bałaganem.

Szafy biurowe są idealnym miejscem na składowanie wszystkiego, dlatego w przypadku problemów z utrzymaniem porządku w mieszkaniu warto rozważyć kupno właśnie takiego mebla. Doskonale sprawdza się w biurach, dlatego warto przenieść jego zastosowanie również do codziennego życia.